İçeriğe geç

Biz Kimleriz:

Merhaba

Sevgili okuyucumuz; sitemizi ziyaret edip, yazılarımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu bölümü de tıkladığınıza göre, sizi kim olduğumuz hakkında da bilgilendirelim.

Biz seyahat tutkunu 3 kişilik bir aileyiz. 2014 yılında seyahat virüsü bize bulaştı ve o günden sonra iflah olmadık. Anne Diş Hekimi Arzu Sert, baba Makine Mühendisi Erbil Sert ve ailenin genç kanı Hukuk Fakültesi Öğrencisi Cem Sert. Acemice ve korkarak yaptığımız ilk yurt dışı gezimizde biz de olayın bu safhalara geleceğini, yollarda olmanın bizim için bir tutku haline geleceğini, artık yaşamımızı, zamanımızı ve bütçemizi hep seyahat odaklı planlayacağımızı bilmiyorduk. O ilk adımdan sonra 17 ülke ve sayamayacağım kadar çok şehir, köy ve kasabaya gittik. 

‘’ Yine mi gidiyorsunuz? ‘’  ‘’ Evet, Yine Gidiyoruz.’’ diyaloğu hayatımızda o kadar çok var ki sonunda bu isimle bir blog kurup anılarımızı ve seyahat tecrübelerimizi paylaşmaya karar verdik.

İlk yurtdışı gezimiz de dahil olmak üzere, hiçbir yere turla gitmedik. Her şeyin size hazır sunulduğu paket bir programla gezmek rahat ve kolay olmasına rağmen, biz kimseye bağımlı olmadan, kendi programımızı kendimizin yaptığı, hatta yaptığımız programa bile sadık kalmadan aklımıza estiği gibi gezmeyi seçtik. Tabii bu şekilde gezmek, öncesinde ciddi bir çalışma istiyor. Birçok bizim gibi seyahat tutkununun blogları okunuyor, notlar alınıyor. Araştırılan birçok konu başlığı var. Görülecek yerler, yemek yenecek yerler, havalimanından şehir merkezine ulaşım, konaklanabilecek tesisler , rezervasyonlar, toplu taşıma seçenekleri, yer değiştireceksek şehirler arası ulaşım yolları ve biletleri, araba kiralama, kullanılacak yerel uygulamalar, çevrimdışı haritalar gibi daha birçok şey… Metro ya da tramvaya bineceksek bineceğimiz ve ineceğimiz durağın adına kadar hepsi notlarımızda oluyor. Bu süreç hepimiz için çok heyecan verici geçiyor, büyük bir keyifle hazırlanıyoruz, bir nevi o aşamada seyahatimiz başlamış oluyor aslında.

Peki blog yazma fikri nasıl doğdu? Çok blog okuyoruz ve yazılanlardan çok yararlanıyoruz, onlar olmasa böyle gezemezdik. Bazen bulamadığımız bilgiler, zorlandığımız zamanlar da oldu. Bu sefer iş başa düştü, gidip yerinde tecrübe edip öğrendik. Bir seyahati planlama aşamasında ihtiyaç duyulabilecek bilgileri ve kişisel deneyimlerimizi paylaşmak için bu bloğu kurduk. Tabii bir de gezip gördüklerimiz, heyecanımız ve hayal kurmakla başlayıp sonrasında heybemize attığımız anılarımız hem kalıcı olsun hem de sizlere ilham versin istedik.

Herkesin seyahat anlayışı farklıdır. Lüks peşinde koşmuyoruz ama keyfimize düşkünüz. Seyahat için yapılan yatırımın, kendimiz için yaptığımız en iyi yatırım olduğunu düşünüyoruz ve nesnelere değil deneyimlere para harcamaktan kaçınmıyoruz. Zamanı kaliteli ve verimli şekilde kullanıp, en az giderle en çok getiriyi sağlayabileceğimiz, doğru planlamalarla hayatı kaçırmamak için gidiyoruz. Günümüz koşullarında seyahat maliyetleri çok artmış olsa da, konfor alanından çıkmaya cesareti olmayanların ya da gezmemek için bahane arayanların tutunduğu tek argüman kısıtlı bütçedir oysa her bütçeye göre seyahat alternatifi her zaman yaratılabilir.  Bahaneleri bırakıp yola çıkmaya karar verdiyseniz belki de aradığınız bilgi buradadır.

Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir.

Floransa/İtalya 

Viyana/Avusturya